درباره نامه مشایی به محمد خاتمی مطالب زیادی میتوان نوشت اما چند نکته را عرض میکنم :

  • آقای مشایی طبق معمول با لحنی بزرگوارانه، گویی با کودک یا نوجوانی سخن میگوید، گلایه میکند که شما "...همگی از اهالی فن سیاست، دارای تحصیلات و مدارج عالیه دانشگاهی یا حوزوی، صاحب شان و جایگاه استادی و کرسی تدریس، صاحب نظر در تحلیل و تبیین شرایط و موصوف به راهبری فکری و شاید از همه مهم تر مدعی اصلاحات در حوزه های مختلف سیاسی، فرهنگی و ..." هستید، زشت است عجولانه به "نامزدی برادر عزیزم جناب آقای حمید بقایی" واکنش نشان دهید!!!
  • همچنین متواضعانه به خاتمی میگوید او را "مسئول اظهارات"مخالفین بقایی نمیداند و بر او نمیتواند "خرده" بگیرد.
  • مشایی نیت از نوشتن این نامه را "پرده برداری از مشکل جدی" در جریان مدعی رهبری اصلاحات و "از روی خیرخواهی و به خاطر اهمیت این جریان بزرگ و تاثیر‌گذار در آینده" و "نه به عنوان یک اقدام سیاسی" تعریف میکند !
  • اطلاق " جریان بزرگ و تاثیر‌گذار " ، به جریانی که بارها بدون هیچ مرزی با دشمنان ملت ایران همسو شده، ظلمی بزرگ به مردم و آرمانهایی است که برای آن شهید دادند و سختی تحمل کردند.
  • مشایی هر چند ضریب هوشی ایرانیها را در حدی میداند که "قابل دور زدن نیست" اما "سهمِ گریز مردم از جبهه یا جناح مخالف"، را "بسا بزرگتر از سهم ظرفیت های آن جبهه" معرفی میکند و این تناقض آشکار یعنی مردم بخاطر فرار از اصلاح‌ طلبی به احمدی نژاد رای دادند؛ در حالی که اتفاقا مردم با درک عدالت طلبی، شعارهای انقلابی و باور دولت #شهید_رجایی کاندیدای ناشناخته ای را انتخاب کردند که خودش هم باورش نمی شد و با حالتی متعجب میگفت : "من! احمدی نژاد! یک معلم ساده!"
  • مشایی و البته احمدی نژاد مغرورانه از اکثریت حزب الهی و ولایی فاصله گرفتند و هرگز نخواستند بفهمند رای 88 رای به ادامه 84 و شعارهای انقلابی بود نه چک سفید امضا برای یکّه تازی و دور زدن نیروی های ولایی!
  • احمدی نژاد نماد اصولگرایی نبود و نیست همانطور که اصولگرایی نماد حزب الله و انقلابیگری نیست اما امید مردم در 84 و حتی 88 ادب و تواضع شهید رجایی بود و او را محو در ولایت میدانستند. هرچند از رقابتهای انتخاباتی 88 به بعد بارها رفتارهای غیرقابل توجیه او مورد اعتراض امام خامنه ای و مردم قرار گرفت.
  • مشایی با اشاره به "اشرافی‌گری سیاسی" در کنار اشرافی‌گری اقتصادی مسئولان را به ساده زیستی سیاسی علاوه بر اقتصادی دعوت میکند که البته این را بازی با کلمات میدانم!

حرف آخر


طیف مشایی_احمدی نژاد در عبور از ولایت فقیه و حاکمیت دین با طیف اصلاحات احساس نزدیکی میکند. مگر احمدی نژاد در مناظرات 88 کل دولتهای قبل را حلقه های بسته قدرت معرفی نمیکرد؟! از قرار دوستان از قدرت سهمی میخواهند، و به خوبی خطر ظهور کاندیدای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی را حس کرده اند، خصوصا احتمال اتحاد جبهه پایداری با جمنا برمحوریت آیت الله سید ابراهیم رئیسی، آنها را نگران کرده است.

باید به هوش علامه مصباح تبریک گفت که جریان  انحرافی و فتنه بزرگتر را معرفی کردند!


#آیت_الله_سید_ابراهیم_رئیسی
#جبهه_مردمی_نیروهای_انقلاب ( #جمنا)
#احمدی_نژاد
#اسفندیار_رحیم_مشایی
#محمد_خاتمی


وحید فرزان مهر
________
#حرف_ما
@harfe_ma
برچسب ها : انتخابات برچسب ها : آیت الله سید ابراهیم رئیسی برچسب ها : جبهه مردمی نیروهای انقلاب برچسب ها : جمنا برچسب ها : احمدی نژاد برچسب ها : اسفندیار رحیم مشایی برچسب ها : محمد خاتمی